ŠALIANSKY MAŤKO J. C. Hronského

Každoročne sa v období od októbra až do marca konajú súťaže v prednese slovenskej povesti od ľubovolného autora pod názvom Šaliansky Maťko, ktorej sa zúčastňujú žiaci 2. až 7. ročníka základných škôl, ako aj žiaci osemročných gymnázií. Hlavným organizátorom tohto záujmového podujatia je Miestny odbor Matice slovenskej v Šali a redakcia časopisu Slniečko v súčinnosti s Maticou slovenskou v Martine a v Bratislave, Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky, Ministerstvom školstva SR, Národným osvetovým centrom, mestom Šaľa a v spolupráci s Krajskými školskými úradmi a MO MS na Slovensku.
Do okresného kola 23. ročníka súťaže, ktoré zorganizoval Okresný úrad Trnava v spolupráci s okresnou komisiou súťaže a Centrom voľného času v Dunajskej Strede, sa prihlásili žiaci zo všetkých ôsmych slovenských základných škôl v okrese a zanieteným prednesom ukázali svoje recitačné umenie. Žiaci súťažili v troch kategóriách, pričom najlepší z nich postúpili do krajského kola v Trnave.
Našu školu v okresnom kole reprezentovali títo žiaci: Martina Kukumbergová (5.roč.), Laura Hegedűsová, Samuel Új (6.roč.) a Michal Gustafík (7.roč.).
Umiestnenie našich žiakov v 23. ročníku súťaže:
II. kategória žiakov 4. - 5. ročníka ZŠ obvodného kola - 3.miesto - Martina Kukumbergová
III. kategória žiakov 6. - 7. ročníka ZŠ obvodného kola - 1.miesto Michal GUSTAFÍK (7.roč.) a postúpil do krajského kola, ktoré sa bude konať v  Trnave.
Srdečne blahoželáme!