Šaliansky Maťko J. C. Hronského

21. ročník Šalianskeho Maťka, súťaže v prednese slovenskej povesti, sa koná v duchu myšlienky "Stretnutie po 20. rokoch".
Hlavným organizátorom súťaže je Miestny odbor Matice slovenskej v Šali a redakcia časopisu Slniečko v spolupráci s Maticou slovenskou v Martine a v Bratislave, Ministerstvom kultúry SR, Ministerstvom školstva SR, Národným osvetovým centrom, mestom Šaľa a v spolupráci s Krajskými školskými úradmi a MO MS na Slovensku.
Súťaže v prednese slovenskej povesti od ľubovolného autora sa zúčastňujú žiaci 2. až 7. ročníka ZŠ, ako aj žiaci osemročných gymnázií v období od októbra 2013 až do marca 2014.
V školskom roku 2013/2014 postúpil a stal sa víťazom obvodného kola v II. kategórii žiakov 4. - 5. ročníka ZŠ žiak 5.ročníka MICHAL GUSTAFÍK a postúpil do krajského kola, ktoré sa konalo 18.2.2014 v Trnave. Po úspešnom prednese slovenskej povesti sa umiestnil na 3.mieste.

Srdečne mu blahoželáme!