Šaliansky Maťko J. C. Hronského 2015

Hlavným organizátorom súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko je Miestny odbor Matice slovenskej v Šali a redakcia časopisu Slniečko v spolupráci s Maticou slovenskou v Martine a v Bratislave, Ministerstvom kultúry SR, Ministerstvom školstva SR, Národným osvetovým centrom, mestom Šaľa a v spolupráci s Krajskými školskými úradmi a MO MS na Slovensku.
22. ročníka súťaže v prednese slovenskej povesti od ľubovolného autora sa zúčastňujú žiaci 2. až 7. ročníka ZŠ, ako aj žiaci osemročných gymnázií v období od októbra 2014 až do marca 2015.
V školskom roku 2014/2015 v II. kategórii žiakov 4. - 5. ročníka ZŠ obvodného kola sa na 2.mieste umiestnila Nina DUBOVSKÁ (5.roč.), v III. kategórii žiakov 6. - 7. ročníka ZŠ víťazom obvodného kola sa stal Michal GUSTAFÍK (6.roč.) a postúpil do krajského kola, ktoré sa konalo 10.2.2015 v Trnave. Po úspešnom prednese slovenskej povesti získal cenu poroty.
Srdečne blahoželáme!