ŠALIANSKY MAŤKO - školské kolo

Každoročne sa v období od októbra až do marca konajú súťaže v prednese slovenskej povesti od ľubovolného autora pod názvom Šaliansky Maťko, ktorej sa zúčastňujú žiaci 2. až 7. ročníka základných škôl, ako aj žiaci osemročných gymnázií. Hlavným organizátorom tohto záujmového podujatia je Miestny odbor Matice slovenskej v Šali a redakcia časopisu Slniečko v súčinnosti s Maticou slovenskou v Martine a v Bratislave, Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky, Ministerstvom školstva SR, Národným osvetovým centrom, mestom Šaľa a v spolupráci s Krajskými školskými úradmi a MO MS na Slovensku.
V školskom kole, ktoré sa konalo 29.11. na 1.stupni, sa zúčastnilo 12 žiakov, odborná porota pod vedením pani Mgr. Marty Gerhátovej určila nasledovné poradie:
I. kategória:
1.miesto: Tomáš Kalný (2A)
2.miesto: Dominika Poldaufová (2A)
3.miesto: Nikolaj Samuel Koller (2A)
II. kategória:
1.miesto: Alex Nagy (4B)
2.miesto: Viktória Vajas (4B)
V školskom kole, ktoré sa konalo 28.11. na 2.stupni, sa zúčastnilo 12 žiakov, odborná porota v zložení pani Zuzana Brathová, Renáta Ravaszová a Monika Benkovská určili poradie nasledovne:
II. kategória:
1.miesto: Karolína Kovářová (5A)
2.miesto: Kristína Kovářová (5A)