Šarkaniáda v ŠKD

Pani vychovávateľky so školského klubu detí spolu s niektorými rodičmi pripravili na popoludnie 24.10.2019 jesennú súťaž v púštaní šarkanov - šarkaniádu. Hneď po obede sa vybrali s detmi na školské ihrisko, kde sa pripravili na púšťanie šarkanov. Všetko im prialo. Fúkal príjemný vetrík, slniečko šteklilo tváre svojimi lúčmi, sem - tam padalo lístie zo stromov, jednoducho krásna, jesenná pohoda.
Celú hodinku vymedzenú práve na tradičnú jesennú zábavu sme venovali letu našich šarkanov. Niektoré z detí ich mali kúpené, iné sa ich snažili vyrobiť v herni, v školskom klube či pomocou svojich rodičov doma.
Po skončení sme sa vrátili do školskej budovy, kde sme deti pochválili a rozdali im sladkosti. Myslíme si, že sme ich touto starou tradíciou inšpirovali pre nasledujúce roky a aj v budúcnosti budeme pokračovat v tejto jesennej aktivite.

Deti a pani vychovávateľky z ŠKD