Škola v prírode - To tá Heľpa ...

V dňoch od 11.6.2017 do 15.6.2017 sa žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili Školy v prírode v hoteli Heľpa v Nízkych Tatrách.
Krásne prostredie a ideálne počasie poskytli deťom výborné podmienky na spoznávanie prírody, historických pamiatok a rôznych iných atrakcií tohto regiónu. Počas pobytu navštívili Múzeum v Banskej Bystrici, zrúcaninu hradu Muráň, Muránsku planinu, Lesnícky skanzen, Čierny Balog, Čiernohronskú železnicu, Dobšinskú ľadovú jaskyňu, Ranč pod Ostrou skalou, Múzeum zvoncov v Šumiaci, v Brezne si pozreli Horehronské múzeum ľudovej kultúry.
Žiaci však mali aj povinnosti ako je dodržiavanie vopred stanovených pravidiel, týkajúcich sa slušného správania žiakov. Tiež si rozšírili svoje teoretické poznatky, ktoré získali počas vyučovacieho procesu v škole. Rozvinuli si vlastivedné vedomosti, spoznali históriu navštívených pamiatok a lokalít, miestne tradície a pracovné obyčaje, estetické cítenie. Upevňovali si priateľstvá, učili sa navzájom si pomáhať, byť zodpovední.
Pedagogický dozor zabezpečovali pani učiteľky Mgr. Kristína Sádovská - vedúca ŠvP, Mgr. Renáta Pavlíková, Mgr. Viktória Bothová, asistentka Bc. Monika Fehérová a zdravotníčka p. Cecília Adamčíková, za čo im patrí veľká vďaka.
Na záver pobytu sa uskutočnil rozlúčkový večer, kde boli deti ocenené za svoje výkony vo vedomostných i športových aktivitách a odmenené sponzorskými darmi a sladkosťami od niektorých rodičov, za ktoré im ďakujeme. Deti sa poďakovali všetkým dospelým za príjemné, poučné i veselé chvíle. Nezabudli ani na milé tety kuchárky, ktoré im celý týždeň vyvárali samé dobroty.