Spomíname na významných slovenských dejateľov

Tohtoročný 5. ročník vedomostnej literárno - výtvarnej súťaže pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií dunajskostredského okresu pod názvom Spomíname na významných slovenských dejateľov, ktorú organizuje Základná škola Smetanov háj v Dunajskej Strede v spolupráci s Miestnym odborom Matice slovenskej v Dunajskej Strede od roku 2015, bol venovaný významnému slovenskému diplomatovi, politikovi, astronómovi, fotografovi, vojenskému letcovi a brigádnemu generálovi ozbrojených síl Francúzska Milanovi Rastislavovi Štefánikovi.
V stredu 12. decembra 2019 sa stretli štyri trojčlenné súťažné družstvá, ochotné nielen zmerať si sily ale sa i zabaviť. Súťaž sa skladala z 30 vedomostných otázok o živote M. R. Štefánika, jeho doplňujúcej kresby, zloženia puzzle z dvoch obrázkov M. R. Štefánika, z vyplnenia tajničky a napísania listu M. R. Štefánikovi z vopred zadaných slov.
Porota v zložení Mgr. Zuzana Brathová (garant súťaže), Mgr. Renáta Ravasz Grygerová (za ZŠ), RNDr. Monika Benkovská (za MO MS) spoločne s učiteľmi súťažiacich škôl veru nemala ľahkú prácu. Konečné umiestnenie súťažiacich bolo nasledovné:
1.miesto: Gymnázium L. Dúbravu, Dunajská Streda 64 bodov
2.miesto: ZŠ Smetanov háj, Dunajská Streda 63 bodov
3.miesto: ZŠ Lehnice 51 bodov
4.miesto: ZŠ Gabčíkovo 49 bodov
Každý zúčastnený žiak na záver dostal diplom a darčeky, ktoré venoval Miestny odbor Matice slovenskej v Dunajskej Strede a Rodičovské združenie pri ZŠ Smetanov háj, Dunajská Streda. Ďakujeme.
Všetkým srdečne gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže.