Spomíname na významných slovenských dejateľov (27.4.2016)

Rok 2015 vyhlásila Matica slovenská za rok Ľudovíta Štúra z príležitosti 200. výročia jeho narodenia. Preto Miestny odbor Matice slovenskej v Dunajskej Strede v spolupráci s našou základnou školou zorganizoval 27.apríla 2016 vedomostnú literárno - výtvarnú súťaž pod názvom Spomíname na významných slovenských dejateľov, ktorého 1.ročník bol venovaný Ľudovítovi Štúrovi.
Súťaže sa zúčastnili tri trojčlenné družstvá zo Základnej školy Smetanov háj v Dunajskej Strede, ZŠ v Šamoríne a ZŠ vo Veľkom Mederi.
Vedomostná súťaž pozostávala zo štyroch kôl, v ktorých si žiaci zmerali sily vo vedomostnom teste, v riešení tajničky, v prednese básne Devín milý, Devín alebo prózy Nárečie slovenskou od Ľudovíta Štúra. Vo výtvarnej časti vybraní žiaci mali dotvoriť kresbu Ľudovíta Štúra podľa predlohy.
Priebeh súťaže zabezpečovala odborná porota v zložení PhDr. Alena Masná, Mgr. Magdaléna Šípošová a Iveta Magyarová.
Po zhodnotení súťažných prác žiakov sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie súťaže s odovzdávaním cien:
1. miesto: ZŠ Veľký Meder - Kristína Tamásová, Augustín Hanzel, Beáta Gaalová
2. miesto: ZŠ Smetanov háj, Dunajská Streda - Denisa Skarbová, Miriam Gerhátová, Kristína Rajníková
3. miesto: ZŠ Šamorín - Veronika Bendíková, Nina Horváthová, Miroslav Sýkora

VŠETKÝM SRDEČNE GRATULUJEME !!!

Nakoľko rok 2016 je rokom Svetozára Hurbana Vajanského, už teraz pripravujeme 2. ročník súťaže, usporiadanej pri príležitosti 100.výročia jeho úmrtia.