Svetový deň vody

V roku 1992 sa na konferencii OSN o životnom prostredí a rozvoji (UNCED) zrodila myšlienka pravidelne raz ročne si pripomínať význam vody pre život človeka a potrebu neustálej starostlivosti o vodné zdroje. Odvtedy sa rok čo rok 22. marec oslavuje ako Svetový deň vody, vždy s inou nosnou témou a vždy s množstvom zaujímavých podujatí, výstav a aktivít organizovaných takmer po celom svete. Preto aj Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s., prostredníctvom svojich odštepných závodov, organizuje pre občanov a školy akcie, ktorých cieľom je pripomenúť význam pitnej vody, ako kvalitného, zdraviu prospešného nápoja a viesť mládež k ochrane životného prostredia.  V spolupráci so základnými školami bola aj tento rok vyhlásená výtvarná súťaž na tému "22.marec - Svetový deň vody". Najkrajšie kresby a maľby boli vyhodnotené a ocenené zaujímavými cenami.

Aj žiaci našej školy sa zapojili mnohými krásnymi kresbami, ich výtvarné práce si môžete prezrieť vo vestibule Mestského kultúrneho domu v Dunajskej Strede.

Mimoriadnu cenu poroty získala naša žiačka Nina Dubovská zo 4.ročníka za trojrozmerné spracovanie danej témy.