Okresné kolo Technickej olympiády

Vo štvrtok 28. novembra 2019 sa na Strednej odbornej škole technickej na Kračanskej ceste v Dunajskej Strede uskutočnilo okresné kolo Technickej olympiády pre základné školy. Zúčastnilo sa ho 26 žiakov zo 7 základných škôl. Žiaci súťažili v dvoch vekových kategóriách. Súťaž pozostávala z teoretickej a praktickej časti.
Po vyhodnotení odbornou komisiou, ktorú tvorili Ing. Marta Skoršepová, Ing. Gabriela Kovácsová a Barnabáš Blaskovics, sa víťazmi stali v kategórii A (žiaci 8. a 9. ročníka- súťažili dvojice) žiaci zo ZŠ s VJM Rohovce a v kategórii B (žiaci 6. a 7. ročníka - súťažili ako jednotlivci) vyhral žiak zo ZŠ Jilemnického ul. Dunajská Streda, ktorí postupujú do krajského kola.
V kategórii A reprezentovali našu školu dve dvojice - žiaci Samuel Machala a Karem Samir Hosayini z 9A a Markus Tirol a Bálint Bachman z 8A, ktorí sa umiestnili na 3. mieste.
Všetkým gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník Technickej olympiády.