Technická olympiáda

Technická olympiáda je integrálnou súčasťou výchovno vzdelávacieho procesu. Jej poslaním je podporovať a rozvíjať u žiakov záujem o techniku a jej aplikácie, prehlbovať ich záujem o sebavzdelávanie a viesť ich k samostatnej tvorivej činnosti, podporovať odborný rast talentovaných žiakov, prispievať k uvedomelej voľbe povolania, orientovať žiakov k štúdiu na technicky orientovaných študijných odboroch.

Uskutočňuje sa v dvoch vekových kategóriách:
- kategória A: pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ a 3. a 4. ročníka osemročných gymnázií ako súťaž dvojíc, má tri kolá - obvodné, krajské a celoštátne,
- kategória B: pre žiakov 5. -7. ročníka ZŠ a 1. a 2. ročníka osemročných gymnázií ako súťaž jednotlivcov, má dve kolá - obvodné a krajské.
Technická olympiáda má dve časti: teoretickú a praktickú. Teoretická časť prebieha formou riešenia vedomostných testov. Praktická časť prebieha formou riešenia praktických zadaní.

V školskom roku 2015/2016 sa uskutočnil už 6.ročník tejto olympiády, do ktorej sa zapojila aj naša škola. Po úspešnom zvládnutí teoretickej aj praktickej časti sa náš žiak 7. ročníka MICHAL GUSTAFÍK v kategórii B umiestnil na 2.mieste.

Srdečne mu blahoželáme!