UČÍME SA TRIEDIŤ ODPADY

Mesto Dunajská Streda v spolupráci so spoločnosťou ASA Slovensko (FCC Enviroment) v septembri 2016 spustilo svoju verejnoprospešnú kampaň pre školy v oblasti zberu druhotných surovín pod názvom "odpadNEŠ", ktorej hlavným cieľom je osveta a výchova k ekologickému cíteniu žiakov, ako aj zvýšenie záujmu žiakov o tematiku separovaného zberu odpadu, s tým spojenej ochrany životného prostredia a následné zavedenie trvalého systému zberu separovaného odpadu na školách.
V rámci tejto kampane navštívili v stredu 19. apríla 2017 žiakov 1. a 2. ročníka divadelníci spolku Rivalda z Dunajskej Stredy, ktorí im prostredníctvom prednášky na tému "Ochrana životného prostredia" vysvetlili, čo sa deje s naším odpadom, prečo je potrebné a dôležité ho separovať. Pomocou mini predstavenia sa dozvedeli o ujovi Smietkovi, ktorý ako ochranár pomáhal čistiť zem aj vodstvo a oceány. Deti sa v predstavení sami zahrali na triedenie odpadu: plasty - žltá nádoba, sklo - zelená, papier - modrá, kovy - červená nádoba. Hra s minimalistickým zobrazením bola nielen veľmi humorná, ale hlavne poučná.