ÚČELOVÉ CVIČENIE

Každoročne v septembri a v júni absolvujú žiaci 1. stupňa jednodňové didaktické hry v prírode, zamerané na rozvoj telesnej zdatnosti a pohybovej aktivity, k bezpečnému správaniu na cestách a v prírode a k výchove k bezpečnosti a ochrane zdravia a životného prostredia.
Žiaci 2. stupňa absolvujú dvojdňové Účelové cvičenie, zamerané na 5 oblastí: civilnú obranu, pohyb a pobyt v prírode, zdravotnícku prípravu, dopravnú prípravu a bezpečnosť a ochranu zdravia.
Súčasťou týchto dní je i nácvik požiarneho poplachu, ktorý tento rok žiaci s učiteľmi zvládli na 1 s hviezdičkou, keď sa im podarila evakuácia a nástup na školskom dvore za 2,5 minúty. Malí prváčikovia, ktorí takúto akciu absolvovali po prvý krát, preukázali veľkú disciplinovanosť a nikoho v triede "nezabudli".
Aby to nabudúce nemali také ľahké, budúci nácvik požiaru plánuje uskutočniť vedenie školy v neurčenom čase, keď to nikto nebude čakat. Aj vtedy budú všetci takí šikovní? Uvidíme.