Vianočná besiedka

Vianočné obdobie sa podľa našich predkov začína štyri týždne pred Štedrým dňom, keď sa štyri nedele postupne rozhoria štyri sviečky na adventnom venci. A to je znamenie, že o pár dní k nám zavítajú Vianoce - sviatky pokoja, radosti a lásky, ale i obdobie poďakovania sa za starostlivosť, lásku a obetavosť.
Toto bolo motívom Vianočnej besiedky žiakov Základnej školy Smetanov háj v Dunajskej Strede, ktorí sa v stredu 21.decembra prihovorili prekrásnym programom svojim rodičom, starým rodičom a ďalším príbuzným vo vianočne vyzdobenej sále našej školy.
Spolupráca pani učiteliek z prvého stupňa a školského klubu detí pod taktovkou pani vychovávateľky Mgr. Kristíny Sádovskej priniesla želané ovocie v podobe krásneho a precíteného vystúpenia detí plného vianočných piesní, tancov či scénok. Hrejivé slová mladých moderátorov, sprevádzajúcich jednotlivé vystúpenia, rozcítilo každé srdiečko.
Účinkujúce deti postupne odbaľovali svoje darčeky, ktorých hodnota bola jednoducho nevyčísliteľná. Veď čo je krajšie, ako vidieť svoje dieťa na javisku preukazovat svoj talent. Som presvedčená, že odpoveď našiel každý hlboko vo svojom srdci.
Básničky a pesničky o Vianociach, scénka "Vianočné trhy", divadelná scénka "Nevďačné deti", slovenské vianočné zvyky a koledy, moderné i ľudové tančeky a na záver poďakovanie rodičom, priania do nového roku a spoločne zaspievaná záverečná pieseň "Každý deň vraj budú Vianoce".
Najväčším darom pre naše deti bol obrovský potlesk od ich rodičov, starých rodičov a ostatných príbuzných. Na záver si každý prítomný odniesol malé prekvapenie - darček v podobe hudobnej nahrávky pesničiek, ktoré naspievali účinkujúce deti.