Vianočná besiedka 2017

Vianočné obdobie sa podľa našich predkov začína štyri týždne pred Štedrým dňom, keď sa štyri nedele postupne rozhoria štyri sviečky na adventnom venci. A to je znamenie, že o pár dní k nám zavítajú Vianoce - sviatky pokoja, radosti a lásky, ale i obdobie poďakovania sa za starostlivosť, lásku a obetavosť.
Toto bolo motívom Vianočnej besiedky žiakov Základnej školy Smetanov háj v Dunajskej Strede, ktorí sa v utorok 19.decembra prihovorili prekrásnym programom svojim rodičom, starým rodičom a ďalším príbuzným vo vianočne vyzdobenej sále našej školy.
Spolupráca pani učiteliek z prvého stupna a školského klubu detí pod taktovkou pani vychovávateľky Mgr. Kristíny Sádovskej priniesla želané ovocie v podobe krásneho a precíteného vystúpenia detí plného vianočných piesní, tancov či scénok. Hrejivé slová mladých moderátorov, sprevádzajúcich jednotlivé vystúpenia, rozcítilo každé srdiečko.
Básničky a pesničky o Vianociach, slovenské vianočné zvyky a koledy, divadelné scénky ako i prezentácia šikovných malých gymnastiek a na záver poďakovanie rodičom, prianie štastných a pokojných vianočných sviatkov a spoločne zaspievaná záverečná pieseň "Biela zima"- to všetko mali možnosť vidieť a precítiť prítomní diváci. Preto najväčším darom pre účinkujúce deti bol obrovský potlesk od ich rodičov, starých rodičov a ostatných príbuzných.