Vianočná besiedka, rozlúčka s rokom 2018

V utorok 18.12.2018 pani vychovávateľky a deti školského klubu detí zorganizovali vianočnú besiedku pre rodičov, starých rodičov, tety, ujov, pani učiteľky, známych ako aj pre ostatné deti.
Prípravami začali už niekoľko dní vopred, kedy si precvičovali riekanky, scénky, pesničky, tančeky a nachystali darčeky, resp. výrobky určené na vianočnú besiedku pre svojich blízkych. Fantázia, šikovné ruky ako aj chuť k práci deťom nechýbala. Každé dieťa priložilo ruku k dielu. Všade vládla pohoda a bolo cítiť detskú radosť z blížiacich sa Vianoc.
Konečne prišlo vytúžené popoludnie. Všetky deti sa presunuli do školskej jedálne, kde ich čakala vianočne upravená miestnosť a milí hostia, ktorí boli zvedaví na šikovnosť svojich detí. Po príhovore sa postupne podľa vopred pripraveného scenára predviedli deti rôznymi vianočnými vystúpeniami. Popri deťoch vyšších ročníkov sa nenechali zahanbiť ani naši najmenší. Obecenstvo bolo spokojné, každý si hľadal svojho miláčika a favorita. Odmenou boli usmiate tváre a poriadny potlesk.
Pri známej vianočnej skladbe a rozžiarenom stromčeku slávnostný program ukončili pani vychovávateľky vianočnými vinšami a prianiami pre všetkých prítomných.