O tom, keď sa škola a rodičia spoločne nadchnú pre dobrú vec

Len pred pár dňami sme sa zaoberali vianočnými darčekmi. Chceli sme potešiť svojich blízkych, priateľov známych, no a popri tom zhone sme nezabudli ani na iných, ktorí potrebujú našu pomoc a podporu .
Základná škola Smetanov háj v Dunajskej Strede je známa intenzívnou komunikáciou a spoluprácou s rodičmi, čo prináša aj svoje "ovocie". Preto neprekvapuje, že v predvianočnom čase vedúcu vychovávateľku ŠKD Mgr. Kristínu Sádovskú a pani Veroniku Markovičovú, mamičku žiačky I.B triedy spojil zaujímavý nápad - spoločnými silami a v súčinnosti s vedením školy zorganizovať v dňoch od 12.- 16. decembra 2016 v priestoroch školy Dobročinný Vianočný trh.
Cieľom tejto aktivity bolo, aby sa svojou kreativitou, zručnosťou a ochotou pomôcť stali súčasťou spoločného projektu nielen deti, ale aj ich rodičia, starí rodičia, pedagógovia či priatelia a zamestnanci školy. Všetky svoje výrobky či výtvory mohli speňažiť za symbolickú sumu. Svojimi výrobkami, vecnými či finančnými darmi tak mohli prispieť k dobrej veci.
Vďaka podpore rodičov, ktorí boli ochotní prispieť svojimi darmi a prácou takej vznešenej myšlienke sme vyzbierali peniaze vo výške 500,- €, ktoré sme sa rozhodli venovať Občianskemu združeniu ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktoré je uznávané pre svoju odbornosť v oblasti využívania humoru v zdravotníctve.
V nasledujúci pondelok 19. decembra 2016 medzi deti z ŠKD zavítali sestrička Lilou so sestričkou Gvendolínou Vygumovanou z Občianskeho združenia Červený nos, aby od pani Sádovskej a pani Markovičovej prevzali vyzbieranú sumu a postarali sa o to, aby sa peniažky dostali tam, kde sú potrebné a stali sa tak nástrojom pre radosť detí, ktoré musia tráviť čas v nemocnici.
Sestričky sa následne deťom poďakovali malou klauniádou. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo a aktívne sa zapájali do aktivít, ktoré im sestričky prezentovali. Škola sa ozývala detským smiechom, ktorý bol nákazlivý aj pre nás dospelých. Veríme, že sme deťom išli dobrým príkladom a táto akcia sa stane tradíciou vďaka úspechu, radosti a úžitku, ktorý so sebou priniesla.
" Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa tak či tak pričinili k dosiahnutiu nášho cieľa. Som presvedčená, že pokračovanie dobrej veci nenechá na seba dlho čakať!!!" odkazujú organizátorky.
....a na záver sa ešte trošku pochválime. Nasledujúci link je na Facebook združenia Červený nos, v ktorom sa našim deťom poďakovali za dobrý čin :-)
KEĎ ĎETOM ZÁLEŽÍ NA ŠTASTÍ INÝCH DETÍ... :)