Projekt Viem čo zjem

V tomto školskom roku sme sa prvý krát zapojili do projektu Viem čo zjem, ktorý už štvrtý rok organizuje spoločnosť Nestlé Slovensko v spolupráci s odborným garantom - Úradom verejného zdravotníctva SR a Spoločnosťou pre výživu. Zapojením sa do projektu získajú žiaci 3. až 7. ročníka cenné vedomosti o význame zdravého stravovania. Zábavnou formou si osvoja zásady správnej a vyváženej stravy, zorientujú sa v  zložení potravín a v správnom spôsobe ich konzumácie či skladovania. Cieľom projektu je tiež oboznámiť žiakov s rizikami, ktoré so sebou nesprávna výživa prináša. Hlavným garantom tohto projektu na našej škole je pani učiteľka RNDr. Helena Fodorová.
V utorok 29.10.2019 sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili interaktívnej prednášky Hygiena potravín v rámci projektu Viem, čo zjem. Pani Jana Šóková s asistentkou Veronikou z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva ukázali cviky, ktoré majú deti ráno odcvičiť, aby ich brušká boli správne naštartované a správne fungovali po celý deň. Následne si žiaci vypočuli ako správne umývať a skladovať potraviny, aby si
čo najdlhšie zachovali všetky dôležité živiny. Na základe nových, ale aj skôr získaných informácií žiaci vypracovali pracovné listy, za ktoré každý dostal na pamiatku nálepku.