Výchovný koncert v ZUŠ pre deti z ŠKD

V stredu 13.11.2019 základná umelecká škola pripravila koncert pre základné školy a predovšetkým pre naše deti zo ŠKD a prvého stupňa základnej školy ZŠ Smetanov háj v Dunajskej Strede.
Pozvaní hostia z Maďarska si pripravili pestrý výchovný koncert s ukážkami skladieb. Zodpovedným za prípravu koncertu bola pani uč. Adriana Mikulášeková. Koncert bol prekladaný do slovenského jazyka prítomnou moderátorkou. Svoje vstupy obohatili nápaditými a zaujímavými informáciami na tému plechové a fúkacie hudobné nástroje od najstarších čias až po súčasnosť. Deti veľmi pozorne počúvali nielen samotný výklad, ale aj zvuky hudobných nástrojov. Potleskom potvrdili, že sa im predstavenie páčilo.
Sme plní očakávania, čakajú nás totiž v tomto školskom roku ešte dva ďalšie určite podobne pútavé, náučné výchovné koncerty. Už teraz sa tešíme na nové stretnutie s našou ZUŠ.

Deti a pani vychovávateľky zo ŠKD, ZŠ Smetanov háj v Dunajskej Strede