VÝCHOVA A VZDELÁVANIE AJ POMOCOU VÝCHOVNÝCH KONCERTOV

Vo štvrtok 3. mája 2018 k nám opäť zavítali profesionálni hudobníci Jaro Gažo a Radko Pažej z občianskeho združenia Škola života, aby zábavnými ale poučnými skladbami a pútavou videoprojekciou naučili našich žiakov niečo nové.
Pre žiakov 1. stupňa pripravili enviromentálny program "Natura", v ktorom prostredníctvom pesničiek, videoprojekcie ale i krátkych hraných scénok, do ktorých boli vtiahnuté i deti, sa ich snažili naučiť, ako sa správať k prírode - na výlete, v škole, doma, vysvetlili im dôležitosť čistého vzduchu a vody, poučili o výhodách separácie odpadu a následnej recyklácie.
Pre žiakov 2. stupňa mali pripravený antidiskriminačný koncert "Čo je veľa to je veľa" o medziľudských vzťahoch, šikane a intolerancii. Pútavou formou žiakom priblížili základné ľudské práva - bezpečnosť v škole, život bez bolesti, ponižovania a strachu.