Spievaj že si spievaj 3.10.2014

Spievaj že si, spievaj

Dňa 3.10.2014 sa žiaci našej školy zúčastnili výchovného koncertu Spievaj že si, spievaj, ktorý bol zameraný na ľudovú pieseň, ľudové hudobné nástroje a ľudové zvyky, tradície a obyčaje.
Cieľom tohto výchovného koncertu bolo oboznámiť žiakov aspoň čiastočne s ľudovou piesňou, zvykmi a hudobným inštrumentárom Slovenska. Počas koncertu sa žiaci v živom vystúpení oboznámili s nástrojmi ako sú fujara, gajdy, rôzne typy píšťal (šesťdierková, koncovka, dvojačka), ďalej drumbľa, okarína, ninera, píla, husle, mrmlák a ozembuch. Prezentácia nástrojov bola sprevádzaná hovoreným slovom o ich histórii, výrobe alebo aj o niektorých zaujímavostiach v súvislosti s nimi. Účinkujúci manželia Peter a Katarína Hlbockí z Piešťan žiakom tiež zaspievali rôzne ľudové piesne, ktoré človeka na našom území sprevádzali od kolísky cez rôzne dôležité životné udalosti a ktoré vždy tvorili neoddeliteľnú súčasť jeho života.