Záložka do knihy spája školy

Po dvojročnej prestávke sa naša škola opäť prihlásila do česlo - slovenského projektu pre základné školy a osemročné gymnáziá "Záložka do knihy spája školy", ktorej 7. ročník vyhlásili Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knižnica Jiřího Mahena v  Brne k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2016.
Do práce sa s chuťou a tvorivosťou pustili žiaci prvého stupňa. Hoci je medzi mladými v obľube komunikácia prevažne na sociálnych sieťach, niektorí žiaci uviedli na vytvorenú záložku aj svoju e-mailovú adresu, aby si mohli aj týmto spôsobom nájsť kamaráta. Niekde uviedli aj poštovú adresu školy.
Pri tvorbe záložiek boli použité ľubovolné techniky a motívy z kníh, komiksov, časopisov, ale aj filmových rozprávok či počítačových hier.
Vymenili sme si záložky so ZŠ v Nových Zámkoch. Okrem krásnych a nápaditých záložiek sme od partnerskej školy obdržali propagačné materiály o meste Nové Zámky. My sme spolu so záložkami poslali publikácie o Žitnom ostrove vydané tunajším Žitnoostrovským osvetovým strediskom.