Výtvarná súťaž Zelený svet

V roku 2018 organizovala Slovenská agentúra životného prostredia 23. ročník medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti detí a mládeže pod názvom ZELENÝ SVET 2018, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo životného prostredia SR.
Klimatické zmeny predstavujú jednu z najväčších environmentálnych, sociálnych a hospodárskych hrozieb v súčasnosti. Čisté životné prostredie je základným predpokladom pre ľudské zdravie a duševnú pohodu. A aké premeny budeme musieť urobiť v našom spôsobe života aby sme ochránili prírodu? To bola téma tohtoročnej súťaže.
Aj keď sme nakoniec do tejto súťaže zaslali len jednu výtvarnú prácu žiačky z 5.A Petry Szamaránskej, žiaci na hodine výtvarnej výchovy veľa diskutovali na túto tému a prezentovali mnohé zaujímavé postrehy a myšlienky.