"Žitný ostrov - náš región"

V utorok 20.júna sa traja žiaci 9.ročníka Patrik Omasta, Emanuel Váradi a Dávid László pod vedením pani učiteľky Mgr. Renáty Grygerovej zúčastnili 1. ročníka súťaže "Žitný ostrov - náš región", ktorú zorganizovala Obchodná akadémia vo Veľkom Mederi.
Domácou úlohou pre našich Troch mušketierov bolo vyrobiť, priniesť a prostredníctvom prezentácie predstaviť úžitkový predmet, vyrobený z recyklovaného materiálu. Ich majstrovské dielo bola pokladnička v tvare prasiatka z plastovej fľaše. Ďalej súťaž prebiehala v 8 disciplínach (prezentácia, vedomosti o Žitnom ostrove, o osobnostiach žijúcich na Žitnom ostrove, hladanie písmen v areáli školského dvora, skladanie puzzle a aktivita). Naši chlapci boli úspešní a umiestnili sa na 1. mieste. Ako odmenu dostali vstupenku do Aquaparku, mliečne výrobky a rôzne darčekové predmety.
K úspešnej reprezentácii školy srdečne gratulujeme!