Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas

Pavol Dobšinský - slovenský spisovateľ, folklorista, zberateľ ľudovej slovesnosti a rozprávok, pôsobil ako evanjelický farár v maličkej obci Drienčany neďaleko Rimavskej Soboty, kde napokon 22. októbra 1885 aj zomrel a je pochovaný.
Na jeho počesť sa v Drienčanoch na jeseň každoročne organizuje celoslovenská sútaž v prednese slovenskej rozprávky pod názvom Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas.
Cieľom súťaže je viesť deti a mládež k hlbšiemu poznávaniu slovenskej rozprávky, objavovať s nimi krásy umeleckého slova a tým aj rodnej reči, poskytovať priestor na popularizáciu slovenskej rozprávky a objavovať a starať sa o odborný rast recitátorských talentov.
V okresnom kole dňa 10.10.2014 našu školu reprezentovali dve žiačky Kristína Rajníková (7.ročník) s rozprávkou Kozliatka a vlk a Nina Kristína Dubovská (5.ročník) s rozprávkou Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý klas, s ktorou svojim vynikajúcim prednesom obsadila 1. miesto a postúpila do celoslovenského kola v Drienčanoch.