ZLATÁ PODKOVA, ZLATÉ PERO, ZLATÝ VLAS

V stredu 27.9.2017 sa konal už XII.ročník okresnej súťaže v prednese slovenskej rozprávky pod názvom Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas, ktorú každoročne organizuje Trnavský samosprávny kraj spoločne so Žitnoostrovským osvetovým strediskom v Dunajskej Strede. Táto súťaž je venovaná pamiatke najväčšieho slovenského zberateľa ľudovej slovesnosti a rozprávok, spisovateľa a folkloristu Pavla Dobšinského.
Cieľom súťaže je viesť deti a mládež k hlbšiemu poznávaniu slovenskej rozprávky, objavovať s nimi krásy umeleckého slova a tým aj rodnej reči, poskytovať priestor na popularizáciu slovenskej rozprávky a starať sa o odborný rast recitátorských talentov. Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do celoslovenského kola, ktoré sa uskutočňuje v maličkej obci Drienčany neďaleko Rimavskej Soboty, kde Pavol Dobšinský pôsobil ako evanjelický farár a napokon 22. októbra 1885 aj zomrel.

V okresnom kole našu školu reprezentovali títo žiaci:
I. kategória Rudolf Šudy (4A) - 3.miesto
Sebastián Brašeň (4A)
II.kategória Oľga Papko (6A) - 3.miesto
III.kategória Martina Kukumbergová (7A) - 3.miesto
Samuel Új (8A) - 3.miesto
Michal Gustafík (9A)
Aj keď sme v tomto roku neobsadili žiadne prvé miesto, naši žiaci preukázali pekné recitačné výkony a my sa už teraz tešíme na ich prednes na ďalšej súťaži.