Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas

Vraj dnešné deti nemajú k rozprávkam taký vzťah, ako by mali mať. Tak takéto tvrdenia žiaci našej školy poľahky vyvrátia svojimi aktivitami. Najvýraznejšie to ukázali v septembri 2012, kedy v okresnom kole súťaže v prednese slovenskej rozprávky Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas skutočne "zabodovali".
    V 1. kategórii súťaže sa víťazom okresného kola stal žiak 4. ročníka našej školy Michal Gustafík s prednesom slovenskej rozprávky Príhody Ťapka a Fúzika od Jany Belašicovej. Našu školu tiež reprezentovala aj žiačka 3.ročníka Laura Hegedűsová s prednesom slovenskej rozprávky Čia je to mačka? Od Márie Ďuríčkovej.
    V 2. kategórii súťaže sa na 2. mieste umiestnila žiačka 5.ročníka Pavlína Tarnavská s prednesom slovenskej rozprávky Tri kapsy od Ondreja Sliackeho.
V 3. kategórii súťaže sa víťazkou okresného kola stala žiačka 8. ročníka našej školy Claudia Kukumbergová s prednesom slovenskej rozprávky Lenivé žabky od J. C. Hronského.
    Všetkým súčažiacim ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a blahoželáme k dosiahnutému úspechu.

Mgr. Zuzana Brathová