Zo srdca pre deti

Na začiatku každého projektu je dobrý nápad, ktorý je potrebné následne uskutočniť. Žiaci 1.stupňa zo Základnej školy Smetanov háj v Dunajskej Strede mali síce upravené priestranstvo, no chýbalo tu niečo, kde by sa počas poobednajších pohybových hier mohli hrať.
Tak vznikol nápad a z nápadu ucelený projekt s názvom "Zo srdca pre deti" na vybudovanie detského ihriska na školskom dvore, pozostávajúci z preliezkovej zostavy, šmýkačky, hojdačky, pieskoviska ale aj iných hracích prvkov a lavičiek.
Iniciátorka a hlavná organizátorka tohto projektu pani vychovávateľka Mgr. Kristína Sádovská zapojila do prípravných prác nielen učiteľov ale aj rodičov, ktorí pomohli s úpravou vybraného priestoru na území pozemku základnej školy. Z finančného daru od Nadácie Volkswagen Slovakia a firmy Southerm s.r.o Dunajská Streda bola postavená hracia zostava detského ihriska MEGA3 Jungle Gym, ktorú realizovala spoločnost Drevum spol. s r. o., Žilina.
Zrealizovaná časť projektu bola slávnostne odovzdaná do užívania za účasti sponzorov, pričom deti sa im odvďačili krátkym kultúrnym programom.
V projekte škola bude pokračovat v jarnom období, a to realizáciou oplotenia za pomoci rodičov žiakov, osadením lavičiek, vonkajších hracích prvkov pre deti a výsadbou kvetinového záhonu. Tak sa vďaka tomuto projektu vytvorí oddychová a relaxačná zelená oáza školy.